teisipäev, 27. oktoober 2015

Fascinated by little J

anyway, he's not so little anymore, so ...

it was really about time I put my vision to action. As I mentioned, my son is my inspiration and driving force. 
When he was about 3 years old, I struggled to find him a turtleneck sweater that I thought was stylish enough. In addition, I imagined him wearing a charming little wool coat and a warm ushanka. I managed to pull the set together one by one—adjusted and played with some of the items and voila, there we have it, a cool little fellow with a slightly retro style.
viimane aeg oli see idee teoks teha. Nagu öeldud, esmane liikumapanev jõud on olnud minu oma poeg. 
Kui ta oli umbes 3-aastane, ei suutnud ma leida kõrge kaelusega pulloveri, mis minu maitsemeelt rahuldaks. Veel oli minu kujutlustes   väike villane mantel ning läkiläki. Sain lõpuks komplekti enam-vähem kokku, kohandasin-stiliseerisin esemeid veidi ise ümber. Sai selline vahva nostalgia-hõnguline väikemees. Tulemus võlus mind nii, et mõte hakkas liikuma ... 


väikemees by stilist-emme ;-)

I loved the outcome and started thinking: this style is something that I am really charmed by and I am sure there are those who share my vision. I simply had to pursue my idea.
There was an old photo of me and my great grandmother that added fuel to the fire—my great grandmother Anna had tied my scarf like this:
See on midagi, mis just praegu mind tõeliselt köidab, ilmselt on võimalik, et mulle leidub mõttekaaslasi ... idee tundus liiga põnev, et seda mitte teoks teha!

Lisainspiratsiooni on mulle pakkunud foto, millel mina aastavanusena ning minu vanavanaema. Vanavanaema Anna on mulle pähe sidunud rätiku sellisel moel:


vaevalt minu tollal 21-aastane emme rätti sel moel sidunud oleks 

 And this is my modern day interpretation:
Minu kaasaegne interpretatsioon on järgmine:


This is a checkered set that I designed a year ago and the hat has a matching 70s vibe—I would know, I was a kid back then! The fur sleeve inspiration comes from a photo of my dad when he was a 1-year old, hands deep in the warm and fluffy sleeve.
I captured these tender and nostalgic visions from the past and added a touch of the current and hip “oversized” feel to define the character of my collection. I mix 70s style, a handful of memories and the latest in fashion to deliver eclectic style specifically for the little ones. Little fashionistas with oversized coats—no ruffles and flowers, nothing pink, nothing... cutesy. 

Ruuduline 70ndate mõjutustega komplekt valmis aasta tagasi. Müts on samuti 70ndate mõjutustega, ma tean, olin siis ise väike.
Muhvi-meeleolu pärineb aga fotolt, millel on minu isa umbes aastasena, käed muhvis. Minu soov oli jäädvustada need nostalgilis-õrnad mälestused minevikust. Ja miksida nad popi suunaga  "oversized" praeguses moes. Minu kollektsioonis esinevad märksõnad ongi niisiis "nostalgic" ja "oversized". Segan omavahel 70ndate moodi, natuke isiklikku nostalgiat ning ülimoodsat. Kokku näen tulemust, mida võiks iseloomustada sõnaga "eklektika". Ja põhiline on see, et kõike seda just väikeste inimeste jaoks: "oversized" mantlitega fashionistad, aga väikesed. Mitte volange ega lilletikandeid tüdrukutele, ei roosat - ei midagi "toredat".


I have designed my coats with a practical touch and thought through the details to address the needs of my little fashionistas: it is not just about style, clothes need to be functional and comfortable. As a rule, I use quality 100% wool lined with cotton. Speaking of quality—I take it as a given—all of the coats are handmade and unique. 
I am attracted to a range of deep greys, checks and stripes and all of their combinations. I believe my little customers will balance the monochromatic shapes with their colourful personalities. I value balance above all. Let’s add a few bright accessories and create new combinations to reflect the mood of the day.  
I was challenged to find the right trousers-skirts-sweaters to match my wool coats so for my first collection, I have also designed most of these outfits. No matter how chic the overcoat—it is the head to toe style that matters. This is the most exciting—a game with fashion!

Palitud olen üritanud kavandada laste vajadusi silmas pidades, mõelda läbi detailid; ma ei järgi vaid moodi ja stiili, ese peab olema ka funktsionaalne ja mugav. Reeglina kasutan täisvillast kangast, vooder on enamjaolt puuvillane. 
Ja loomulikult kvaliteet! See tundub nii loomulik, et unustasin pea-aegu mainida. 
Kõik palitud on valminud ainueksemplarides rätsepatööna. 
 Kangaste värvi ja mustri valik põhineb emotsioonil: mind lihtsalt köidavad väga erinevad hallid villased kangad, ruudulised ja triibulised mustrid, nende kombineerimine omavahel. Arvan, et monokroomsus pole probleem kellelegi, kes on oma olemuselt piisavalt värviline. Tasakaalu hindan ma kõiges. 
Lisame vastavalt tujule või vajadusele näiteks ühe või paar värvilist aksessuaari - neid saab alati vahetada ja kombineerida. 
   
Ja kuna oma villaste mantlite juurde ei leidnud ma ka pükse-seelikuid-pullovere, on minu näidiskollektsiooni tarbeks ka enamus neist esemeist mu enda disainitud. Minu seisukoht: olgu üks mantel nii shikk kui tahes - oluline on stilistika. See on kõige põnevam - mäng moega.


minu väikesed stiili-ikoonid ;-)


Siinkohal kasutan võimalust tänada modelle (vasakult) Jakob, Kata, Natali ja Anette - aitäh! Ja tänan emmesid, kes "laenutasid" mulle oma lapsi. 
      Tänan Sind, Kadi Asmer, fotograafitöö eest! Oled hea sõber :-)

Usun, et need fotod annavad edasi just täpselt õige meeleolu.
Novembrikuu esimesest nädalast saab minu näidiskollektsioon olema esindatud Foorumi keskuses kaupluses nimega "The Children's Room".Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar